- Pakket
- laatste items
150
Pakket 21x15x5 cm met een inhoud van 1.000 ml, gemaakt met Suikerriet. Ook bekend als MenuBoxen. Geschikt voor contact met levensmiddelen.
Koop het met
11864-50
50 Stuks
3, 88€
0,078€/Suikerriet
Op voorraad.
11866-50
50 Stuks
-20% 2, 55€ Normale prijs 3,18 €
0,051€/Suikerriet
Op voorraad.
12638-150
150 Stuks
54, 17€
0,361€/Pakket
Op voorraad.
Zie meer producten van:
Description: Takeaway Food Package 21x15x5cm, also known as MenuBox, is manufactured with Sugar Cane and has a capacity of 1000mL. Suitable for food contact. It is certified "Food contact Ok" according to European regulations.
The high quality of these containers guarantees rigidity and resistance thanks to its innovative and exclusive "Fold & Click" blocking concept that prevents leaks and spills. You can rely on safe transportation to carry and deliver food services.
In addition, they are suitable for microwave heating up to 3 min. and can be baked up to 200°C for 30 min (to use on a baking sheet).
This biodegradable and compostable packaging is made from renewable vegetable materials in accordance with EN 13432 by TUV Austria's "Home Ok Compost" certification.
Dimensions: 21x15x5 cm.
Measurements:
Length: 21 cm. Closed / 34 cm. Open
Width: 15 cm. Closed / 28 cm. Open
Height: 5 cm.
Capacity: 1.000 mL.
Material: Sugar Cane.
The price is for the Box of 150 units. 2 packs of 75 units.
| Kleur | Natuurlijke |
|---|---|
| Totale Afmetingen | 21x15cm |
| Ontwerp | MenuBox Fold & Click |
| Materiaal | Suikerriet |
| Producttype | Envases de Caña de Azúcar Box to go |
| Totale Capaciteit | 1000 ml / 1 l |
| Certificaten | Food Contact |
| Vorm | Rechthoekig |
| Hoogte | 5 cm |
| Breedte | 15 cm |
| Biologisch afbreekbaar | Ja |
| Certificado 3 | Ja |
| Composteerbaar | Ja |
| contact met voedingsmiddelen | Ja |
| Wegwerp | Ja |
| Familia | Monouso |
| Traditionele Oven | Apto para hornear hasta 200ºC durante máximo 30 minutos. |
| Intrastat | 12129920 |
| Lang | 21 cm |
| Microgolf | Ja |
| Recycleerbaar | Ja |
| Type | Verpakkingen |
| Prijs voor | 150 |
12638-150-2
300 Stuks
86, 67€
0,289€/13x13cm
Op voorraad.
12639-100-2
200 Stuks
72, 32€
0,362€/17x13cm
Op voorraad.
13786-50-2
100 Stuks
-10% 73, 99€ Normale prijs 82,21 €
0,740€/21x21cm
Op voorraad.
12640-75-2
150 Stuks
79, 78€
0,532€/21x15cm
Op voorraad.