- laatste items
Stopgezette-Produkt
Niet geweven PLUS Placemat zwart 30x40cm
Design with relief engraved by means of thermal printing with floral motifs.
These tablecloths are used in the catering industry and family events. They can be reused if cleaned with a damp cloth.
De prijs is voor een doos van 500 stuks.
.
These tablecloths are used in the catering industry and family events. They can be reused if cleaned with a damp cloth.
De prijs is voor een doos van 400 stuks.
Accessoires
Zie meer producten van:
Product Description: Placemat in Black colour of 30 x 40 cm and a thickness of 15 microns in Nonwoven Plus, made of polypropylene (PP).
The design stands out for its relief engraved with floral motifs. It offers quality at a low price.
These Placemats are used in hotels, catering and family events. They can be reused if cleaned with a damp cloth.
Colour: Black
Material: Polypropylene (Non-Woven PP)
Measurements:
Length: 40 cm
Width: 30 cm
Thickness: 15 microns
Presentation: Non-Woven PLUS Placemat in Black colour of 30x40 cm in Boxes of 400 Units.
| Kleur | Zwarte |
|---|---|
| Totale Afmetingen | 30x40cm |
| Ontwerp | Plus |
| Materiaal | PP (Polypropyleen) |
| Producttype | Placemat |
| Vorm | Rechthoekig |
| Breedte | 30 cm |
| Wegwerp | Ja |
| Familia | Monouso |
| Intrastat | 48183000 |
| Lang | 40 cm |
| Micronage | 15 µm |
| Recycleerbaar | Ja |
| Type | Servilletas y Manteles |
| Prijs voor | 400 |
Productrecensies / vraag en antwoord